Sport

Gjermanët zbarkojnë në “Adem Jashari” për ndeshjen me Kosovën

Gjermanët zbarkojnë në “Adem Jashari” për ndeshjen me Kosovën (Foto)
Kombëtarja e Gjermanisë U21 ka zbarkuar në Aeroportin “Adem Jashari”, shkruan indeksonline.

“Die Manchaft” vizitojnë Kosovën për ndeshjen kualifikueset për Europ U21.

Ndeshja zhvillohet nesër prej orës 18:45 në Stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë.

Kampionët në fuqi të Evropës dhe Botës janë në vendin e parë të grupit 5 me 15 pikë, ndërsa Kosova e dyta me 10 pikë. /IndeksOnline/