Rajon & Botë

Gjermania regjistron 395 raste të reja dhe gjashtë vdekje nga COVID-19

Gjermania ka regjistruar 395 raste të reja me COVID-19.

Gjermania ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19.

Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Gjermani u rrit me 395 në 198.1178, treguan të premten të dhënat nga Instituti Robert Koch (RKI) për sëmundje infective, raporton Reuters, transmeton lajmi.net.

Numri i vdekjeve të raportuara u rrit me gjashtë në 9.054, tregoi raporti.

the authorGazetaKNN