Sport

Gjiganti i la Ligas e dëshiron Eriksenin

Christian Eriksen vazhdon të jetë një nga objektivat kryesore të Barcelonës

Skuadra katalonase, Barcelona gjatë verës së kaluar tentoi transferimin e Christian Eriksen, por Tottenham refuzoi shitjen e tij.

Sipas Don Balon, Barcelona do të kthehet sërish në janar për danezin, i cili pëlqehet shumë nga trajneri Ernesto Valeverde.

Në listën e Barcelonës janë edhe Mesut Ozil dhe Philippe Coutinho, por Eriksen tashmë është i pëlqyeri i katalonasve. /Express/