Sport

Grupi më i fortë dhe më i lehtë i mundshëm në Botëror

Me 16 dhjetor në Moskë do të hidhet shorti për grupet e Kampionatit Botëror që do të zhvillohet verën e ardhshme në Rusi.

Spanja është renditur në vazon e dytë dhe doemos bartës të grupit do të ketë një kundërshtar të fortë.

Islanda gjindet në vazën e tretë, mirëpo me ndeshjet që po zhvillon nga Kampionati Evropian, gjithashtu edhe në kualifikime po shihet si një skuadër e fortë.

Më poshtë janë renditur grupet më të forta dhe më të lehta të mundshme në letër. /IndeksOnline/

Grupi i fortë

Gjermania/Brazili
Spanja
Islanda
Japonia
Grupi i lehtë

Rusia
Peru
Tunizia
Arabia Saudite

the authorE B