Sport

Guardiola zbulon emrin e parë që do të largohet nga Man City

Manchester City do t’i largojë disa lojtarë, për të krijuar fonde në transferimet e verës.
Pep Guardiola ka bërë një listë me lojtarë që do të largohen në verë, andaj një emër i madh gjendet aty.

Trajneri spanjoll ka bërë të ditur se Ilkay Gudogan mund të largohet në afatin kalimtar veror.

“Ilkay (Gudogan) e do largimin në fund të këtij sezoni”, tha Guardiola, përcjell lajmi.net.

“Unë shpresoj që ai të qëndrojë, por që dëshira e tij është që të largohet.

“Kam biseduar me të dhe i kam dhënë mbështetjen time, por që ai ka vendosur të largohet.”, ka shtuar më tej trajneri spanjoll. /Lajmi.net/