Aktuale

Haradinaj: Na pret beteja e re e dijes

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka uruar mësimdhënësit me rastin e shënimit të 7 Marsit
Ai në Facebook ka shkruar se një komb është i fortë e i zhvilluar për aq sa është i përparuar sistemi i tij i edukimit.

“Sot në Ditën e Mësuesit, secili nga ne kërkon fjalët më të bukura e domethënëse për mësueset dhe mësuesit, që na kanë ndihmuar të ecim në rrugën jetësore!”Kosova është rasti më unik në botë për arsim paralel, kur ishte i ndaluar për shqiptarët! Tani na pret beteja e re e dijes, me heronjtë e rinj, të Kosovës së re!Urime dhe falemnderit mësuesve të te gjithë brezave!”, ka shkruar ai.