Tech

Harrojini Audi S8 dhe Mercedes S-Class, njihuni me Toyota Century [FOTO]

Ky model do të prezantohet këtë muaj në Tokyo Motor Show në Japoni.

Ky është një model tërësisht i ri por me dukje retro. Nëse kërkoni luks dhe një veturë të veçantë, Toyota Century ofron një veturë luksoze me pamje retro, interier me 100 pambuk si dhe pajisje moderne komunikimi, transmeton Express. Kjo veturë është 5,335mm e gjatë, 1,930mm e gjerë, dhe 1,505mm e lartë, me 3,090mm distancë ndërmjet boshteve.

Toyota Century 2018 vjen me motor 5.0-litër V8 hibrid. Detaje të tjera nuk janë dhënë, ato pritet të shpalosën në panairin e veturave në Tokio gjatë këtij muaji.

the authorE B