Sport

Hazard rikthehet nga lëndimi, i ribashkohet klubit në stërvitje

Eden Hazard është rikthyer në stërvitje me Real Madridin sot, para rifillimit të mundshëm të sezonit 2019/20 në La Liga muajin e ardhshëm, duke e lënë prapa lëndimin e rëndë.

Hazard e theku nyjën e këmbës gjatë humbjes së Madridit 1:0 kundër Levantes më 22 shkurt, dhe u detyrua të operohej para se sezoni të pezullohej shkaku i pandemisë koroanvirus, transmeton Gazeta Express.

29-vjeçari e ka ndjekur një program të rreptë riaftësimi gjatë qëndrimit në karantinë por tani mund të stërvitë bashkë me shokët e skuadrës.

Ai u fotografua sot duke stërvitur në qendrën stërvitore të Real Madridit përkrah bashkëlojtarëve.

the authorGazetaKNN