Aktuale

Hedh sprej në shkollë, alivanosen dy nxënëse

Policia ka arrestuar një të dyshuar në Mitrovicë pasi që për dy ditë rresht ka hedhur sprej brenda në shkollë.

Si pasojë e helmimit nga spreji, dy nxënëse të shkollës janë alivanosur dhe janë dërguar për tretman mjekësor.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.