Fun

Heq dorë nga froni për dashurinë, Mbreti arratiset me 25-vjeçaren

Mbreti malajzian, Sulltan Muhammedi V, abdikoi të dielën (6 janar) pas dy vjetësh në fron, duke shënuar një ngjarje historike për vendin me shumicë muslimane që kur fitoi pavarësinë nga Britania në vitin 1957.

Dorëheqja e sundimtarit 49-vjeçar vjen pas javësh spekulime mbi mediat sociale dhe në raportet e gazetave duke thënë se ai ishte martuar me një mbretëreshë ruse.

Sulltan Muhammedi V, i cili është nga Kelantani, kishte marrë një pushim dy-mujor “pas trajtimit” që filloi më 2 nëntor.

Gjatë asaj periudhe, fotografitë që u thoshin të ishin nga dasma e çiftit filluan të bëjnë xhiron në internet, me raporte që tregojnë interesin e dashurisë së sulltan Muhammedit V ndaj 25-vjeçares Oksana Voevodina, fituesja e titullit Miss Moska 2015.

the authorSamir Dalipi