Sport

“Hitleri kosovar” në stadiumin “Adem Jashari”, ndoqi ndeshjen Kosovë – Gjermani

Adolf Hitleri kosovar ishte në “Adem Jashari” dhe postoi foto para transparentëve të Gjermanisë!

Bëhet fjalë për kosovarin Emin Djinovci, i cili ngjason shumë me diktatorin e famshëm gjerman, përcjellë Gazeta Olle.

Me mustaqe, me flokë të kthyer nga njëra anë dhe me dorën e djathtë lartë, Emini duket identik si Hitleri.

Sfida mes Kosovës U21 dhe Gjermanisë u mbyll pa fitues, 0:0.