Rajon & Botë

Hollande uron Macron për fitoren në zgjedhjet presidenciale

Presidenti francez, François Hollande përshëndeti sot në mbrëmje pasardhësin e tij dhe ish-ministrin e Ekonomisë, Emmanuel Macron për fitoren bindëse përballë kanddidates së ekstremit të djathtë, Marine Le Pen, njoftoi Elyse.

“I kam telefonuar këtë mbrëmje, Emmanuel Macron për ta përshëndetur për zgjedhjen e tij në presidencën e Francsës”, deklaroi presidenti francez në ikje, Francois Hollande, cituar në një komunikatë të pallatit presidencial.