Aktuale

Hoti në MSh, përmbyllet procesi i ndarjes së rreth 1 mijë e 500 specializimeve

I pari i Qeverisë, Avdullah Hoti ka vizituar ministrinë e Shëndetësisë, ku është pritur nga ministri Armend Zemaj, raporton Ekonomia Online.

Vizita e Hotit në ministrinë e Shëndetësisë ka të bëjë me përmbylljen e procesit të ndarjes së rreth 1 mijë e 500 specializimeve në lëmi të ndryshme mjekësore.

Me këtë rast, kryeministri Hoti dhe ministri Zemaj do t’u drejtohen edhe medieve për të dhënë më shumë detaje rreth këtij procesi.

the authorSamir Dalipi