Aktuale

Hoti i thotë Haradinajt se nuk guxon ta kërcënoj askënd

Shefi i grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, duke iu përgjigjur kryeministrin Haradinaj, ka thënë se ai nuk duhet ta kërcënojë askënd.

Hoti, duke komentuar deklaratat e Haradinajt se ende mendon që marrëveshja është gabim, ka thënë se nuk do të duhej ta dërgonte një dokument nëse është kundër.

“Kush është më pak patriot e kush është më pak patrioti me gjuajt fjalë dhe as me kërcënuar askënd se a bjenë në këmbë, a rrëzohet sepse nuk janë duke biseduar për atë çështje sot…nuk guxoni ta kërcënoni askënd si kryeministër i vendit”, tha ai./KosovaPress/

the authorE B