Aktuale

Hyseni: Nuk do të lejojmë që për shkak të individëve të njolloset institucioni

Ndaj akuza të deputetit të VV-së Glauk Konjufca ka reaguar ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës Skender Hyseni.

Sipas tij Policia është polici profesionale dhe me integritet të lartë.

“Policia është duke e zbatuar mandatin kushtetues dhe ligjor me saktësinë maksimale. Absolutisht është e papranueshme që Policia e Kosovës të quhet polici kriminale. Policia e Kosovës e ka kryer punën e vet dhe e ka dorëzuar në prokurori dhe gjykatë. Nuk do të lejojmë që për shkak të individëve të njolloset institucioni dhe as të nëpërkëmbet”, tha Hyseni.

Por kishte reagime të deputetëve e Vetëvendosjes, të cilët i thonin atij jep doreheqje.

Deputetja Albulena Haxhiu e ndërpriste Hysenin gjatë kohës sa fliste, duke i thënë që të jap dorëheqje.