Sport

Igli Tare mbyll dyert për Juventusin dhe Liverpoolin

Igli Tare ka “shtangur” Juventusin dhe Liverpoolin.

Drejtori sportiv i Lazios ka vendosur një klauzolë të papritur në kontratën e mbrojtësit Stefan De Vrij.

Sipas “Tribuna Stampa”, Tare ka vendosur klauzolë prej 25 milionë eurosh në kontratën e De Vrij.

Kjo besohet që do të largojë Juventusin dhe Liverpoolin, që po bënin çmos për të marrë mbrojtësin.