ShowBiz

Ikona e kinematografisë shqiptare, ja si duket sot Pavlina Mani (Foto)

Ajo është një nga aktoret më të suksesshmë në kinematografinë shqiptare, e cila ka realizuar shumë role të spikatuara.

Karriera e saj ka startuar që në vitin në 1966 me ‘Oshtimë në bregdet’, kur ishte vetëm studente. Nuk mund ta harrojmë gjithashtu dhe pjesëmarrjne e saj në telenovelën e parë shqiptare ‘Njerëz dhe Fate’, në rolin e Dritës, mamasë së Florit.

Ndër të tjera Pavlina Mani është nderuar edhe me shumë çmime. Prej viti 2002 aktorja e mirënjohur jeton në ShBA së bashku me familjen e saj. Edhe pse vitet kanë kaluar, në imazhet më poshtë shikojmë se aktorja vazhdon ta ruajë finesën dhe vazhdon të jetë e bukur po njësoj./revistawho.com


the authorE B