Sport

Inter e Milan mendojnë për verën e ardhshme, kërkojnë yllin e Bayernit (Foto)

Interi dhe Milani kanë nisur garën për transferimin e Arturo Vidalit nga Bayern Munich verën e ardhshme

Afati kalimtar i kësaj vere ka përfunduar javën e kaluar. Por, Inter dhe Milan qysh tash kanë nisur t’i bëjnë planet për verën e ardhshme.

Sipas të përditshmes sportive italiane, Tuttosport, Interi dhe Milani kanë nisur garën për transferimin e Arturo Vidalit nga Bayern Munich verën e ardhshme, përcjell Express.

Vidalit i skadon kontrata me kampionin e Gjermanisë në vërën e vitit 2019, derisa dy skuadrat nga Milano shpresojnë që yllin e Kilit mund ta blejnë për vetëm 30 milionë euro.

Inter ka insistuar edhe gjatë kësaj vere që ta blejë Vidalin, por oferta e Nerazzurrëve është refuzuar nga Bayern. /Express/