Sport

Isco: Jemi Real Madridi dhe nuk mund të lëshojmë pikë

Mesfushori i Real Madridit, Isco, ka folur pas humbjes 2-1 ndaj Gironas në La Liga.

Spanjolli që kështu Los Blancos nuk duhet të vazhdojnë dhe se nuk duhet të largohen aq lehtë nga gara për titull.

“Ishte një ndeshje e pazakontë, ishin në epërsi 0-1”, ka thënë Isco pas ndeshjes.

“U shkëputëm për një moment në fillimin e pjesës së dytë dhe ata u ndezën. Provuam deri në fund, nuk ishte e shkruar të ndodh. Fatkeqësisht, po lëshojmë pikë që nuk kemi pritur. Kemi tani kemi një ndeshje të madhe në Londër”.

“Nuk mund të na largoni aq lehtë nga gara, ka ende shumë deri në fund të kampionatit. E urrej që kemi lëshuar tre pikë, duam më të mirin e skuadrës”.

“Duhet të jemi më të motivuar dhe mos t’i japim kundërshtarëve mundësi. Nuk duhet të vazhdojmë kështu, jemi Real Madrid dhe nuk mund të lëshojmë pikë”, ka shtuar Isco. /Telegrafi/