Aktuale

Ja agjenda e Mogherinit në Kosovë

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për punë të jashtme dhe politika të sigurisë dhe zëvendëspresidentja e Komisionit Evropian, Federica Mogherini do të vizitojë nesër Kosovën.

Gjatë vizitës, ajo do të takohet me autoritetet politike duke përfshirë presidentin Hashim Thaçi, kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli, kryeministri Isa Musta dhe udhëheqësit e partive politike parlamentare.

Mogherini po ashtu do të vizitojë urën e Mitrovicës.

Ja agjenda:

E shtunë, 4 Mars 2017

9.00 Takim me Presidentin Hashim Thaçi

Vendi: Krahu i Presidentit, Kuvendi i Kosovës (vetëm mundësi fotografimi)

9.35 Takim me Kryetarin Kadri Veseli

Vendi: Kuvendi i Kosovës (vetëm mundësi fotografimi)

10.00 Takim me Kryeministrin Isa Mustafa

Vendi: Kabineti i Kryeministrit (vetëm mundësi fotografimi)

10.35 Deklaratë për shtyp me Kryeministrin Isa Mustafa

Vendi: Ndërtesa e Qeverisë, Salla P38 (nuk do të ketë mundësi për pyetje)

11.00 Takim me udhëheqësit e partive politike

Vendi: Zyra e BE-së në Kosovë (vetëm mundësi punësimi)