Sport

Ja çfarë shkruajnë mediat serbe për kampionen Majlinda Kelmendi

“Xhudistja Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artë në kategorinë deri në 52 kilogramë dhe kështu i ka sjellë sukses historik Kosovës”, shkruan tutje B92.

Të gjitha mediat serbe po raportojnë për medaljen e artë të Kosovës në Lojërat Olimpike Rio 2016. Fitoja e Majlinda Kelmendit në finale ka bërë që mediat serbe t’i kushtojnë rëndësë të veçantë.

“Medalja e parë për Kosovën dhe ajo e artë”, është titulli i B92, transmeton lajmi.net.

“Xhudistja Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artë në kategorinë deri në 52 kilogramë dhe kështu i ka sjellë sukses historik Kosovës”, shkruan tutje B92.

Edhe mediat tjera serbe kanë shkruar për triumfin historik të Kosovës. /Lajmi.net/
mediatt ss