Aktuale

Ja deri kur do të bie borë!

Sot priten vranësira, mirëpo, reshjet e borës do të jenë më të shumta.

Temperaturat do të jenë dimërore ato do të sillën në mes minus 5 e minus 2 gradë celsius.Masat e ngrohta ajrore nga Mesdheu dhe ato të ftohta nga veriu do të përplasen mbi rajonin tonë, kështu në ditët në vijim parashihet të kemi mot të vranët e me reshje shiu që kohë pas kohe mund të kalojë në reshje bore.

Temperaturat do të jenë, nën mesataren për këtë periodë të vitit, në mëngjes ato do të sillën në mes minus 6 e minus 3 gradë celsius, kurse temperaturat maksimale do të sillën rreth 6 gradë celsius.

the authorE B