Kuriozitete

Ja si mbrohen kinezët nga dielli (Foto)

Problemi kryesor që përballemi në sezonin veror kur shkojmë me pushime është djegia e lëkurës nga rrezet e forta të diellit.

Por pushuesit në provincën Shandog të Kinës kanë gjetur një alternativë interesante për t’u përballur me të nxehtin.

Burra, gra dhe fëmijë janë parë në plazhet e Qingdao-s duke mbajtur maska mbrojtëse, për ta mbrojtur fytyrën nga djegia.

Maska mbrojtëse është e ngjashme me rrobat e larjes në material dhe është e papërshkrueshme nga uji.

unnamed