ShowBiz

A ju kujtohet “Xena”?- Ja si duket sot aktorja (Foto)

Dikur “Xena” ishte një nga serialet më të ndiekura të asaj kohe.

Aktorja Lucky Lawless, apo e njohur për rolin e priceshës Xena në serial, ishte mjaftë e pëlqyer në gjithë botën, ndërsa ky serial u ndjek mjaftë edhe në Kosovë përmes televizioneve gjermane që në atë kohë mund të shikoheshin përmes sinjaleve satelitore, shkruan Magazina.al

Xena ishte protagonistja kryesore e serialit e cila luftonte për të drejtat e njeriut përmes aftësive të saj fenomenale luftarake, ndërsa disku i saj ishte armë që e përdorte rrallë por në momente kur ajo ishte në situata mjaftë të vështira.

Seriali që ishte prodhuar në “Renaissance Pictures” nga “USA Network” filoi më 1995 dhe mbaroi më 2001.

Magazina.al ju sjell disa fotografi të aktorës protagoniste Xena, e ku shihet se mosha e ka bërë të veten.