Sport

Juve e Barça po mendojnë për shkëmbimin e lojtarëve

Nëse arrihet marrëveshja, Bernardeschi do të përfundojë në Camp Nou, kurse Rakitic e Umtiti në “Allianz Stadium

Juventusi dhe Barcelona janë duke biseduar për një shkëmbim të mundshëm të futbollistëve gjatë verës që vjen.

Portali italian “Calciomercato” shkruan se gjiganti katalunas është i vendosur për ta transferuar Federico Bernardeschin, përcjell Gazeta Express.

Dhe, në këmbim kampioni aktual spanjoll ia ofron Juves dy futbollistë në këmbim.

Bardhezinjve u janë ofruar mesfushori Ivan Rakitic dhe qendërmbrojtësi Samuel Umtiti.

Barça po ashtu është e interesuar ta transferojë sulmuesin e Interit, Lautaro Martinez, për të cilin po ashtu ofron futbollistë. /Gazeta Express/