Sport

Juventusi zbulon çmimin e transferimit të Pogbas te Unitedi

Manchester Unitedi ka konfirmuar se Paul Pogba është pjesë e tyre.

Francezi ka ndëshkuar kontratë pesë vjeçare me Djajtë e Kuq.

Ndërsa ish-klubi i tij, Juventusi, ka konfirmuar se ka arkëtuar 115 milionë euro dhe janë pajtuar për pesë milionë të tjerë në formë të bonuseve.

Me këtë rast Pogba është bërë transferimi më i shtrenjtë në histori të futbollit botëror.