Aktuale

“Kam qenë në Shqipëri për armatim”, flet i riu nga Deçani që e gjeti veten në listat e prokurorisë

Kam qenë në Shqipëri për armatim, kam qenë edhe në front ku ka qenë nevoja për mu dhe shoktë e mi.
Ky është rrëfimi që Albert Bytyqi nga Baballoqi i Deçanit e jep për lajmi.net, pasi e pa vetën në listat që prokuroria i cilëson si të rrejshëm.

Bytyqi në fillim të luftës kishte vetëm 17 vjet.

“Nuk bën të shkelemi kështu, kjo është turp” , ka thënë tutje Bytyqi për lajmi.net teksa ka dërguar edhe fotografitë gjatë kohës kur ai ishte pjesëtar i UÇK-së./Lajmi.net/