Aktuale

Kapen me marihuanë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar pasi janë kapur me substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë.
Policia ka arrestuar dy persona të dyshuar, pasi gjatë verifikimit dhe kontrollimit nga policia i janë gjetur dhe konfiskuar tri qese të vogla me substancë e dyshuar narkotike të llojit marihuanë, në peshë totale 7.6 gr.

Po ashtu gjatë kontrollit në banesën e njërit nga të dyshuarit janë gjetur dhe janë konfiskuar edhe 19 (nëntëmbëdhjetë) qese të zbrazëta dhe 2.6 gr. substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë, transmeton lajmi.net.

“Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj K/Shqiptarë, pasi që gjatë verifikimit dhe kontrollimit nga policia i janë gjetur dhe konfiskuar tri qese të vogla me substancë e dyshuar narkotike të llojit marihuanë, në peshë totale 7.6 gr. Me urdhër të gjykatës të procedurës paraprake është kontrolluar-bastisur banesa e njërit nga të dyshuarit me ç’rast janë gjetur dhe janë konfiskuar edhe 19 (nëntëmbëdhjetë) qese të zbrazëta dhe 2.6 gr. substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë. Me vendim të prokurorit, dy të dyshuarit pas intervistimit lirohen në procedurë të rregullt”. /Lajmi.net/