Aktuale

Kelmendi tregon pse Dua Lipa e Rita Ora s’duhet përmendur për Pavarësinë e Kosovës

Këngëtaret nga Kosova me famë botërore, Dua Lipa dhe Rita Ora, nuk janë figura që duhen përmendur në Ditën e Pavarësisë së Kosovës.

Kështu ka deklaruar kryetari i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi.Kelmendi e quan paradoks përmendjen e tyre, ndërsa jo atë të komandantit legjendar Adem Jasharin.Ai ka kujtuar kohën kur ka qenë deputet duke thënë që ‘imagjinoni se me çka krenohen’, duke u lidhur tutje me vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviq, sepse sipas tij, Ivanoviqin po e vajtojnë ata që nuk e përmendën Adem Jasharin.

Dëgjoni deklarimin që Kelmendi e bëri në RTV Dukagjini:

Çfarë thotë Gëzim Kelmendi për Rita Orën dhe Dua Lipën?

Çfarë thotë Gëzim Kelmendi për Rita Orën dhe Dua Lipën?

Posted by RTV Dukagjini on 17.01.2018