Tech

Kështu duket ngasja e makinës së rrallë Alfa Romeo 8C Competizione (Video)

Modeli 8C Competizione është prodhuar në vetëm 500 njësi dhe mundësia për të parë një të tillë është shumë e vështirë.

Pasi kjo Alfa Romeo është shumë e rrallë, e bën që të jetë një ndër makinat më të veçanta që janë prodhuar ndonjëherë, transmeton Telegrafi.

Filmimi i postuar më poshtë, e tregon nga afër makinën italiane, si dhe kur është në vozitje të shpejtë.

Vetura sportive dhe luksoze me 4.7-litra V8 që ka 444 kuajfuqi, ka lëvizje shumë të qëndrueshme, derisa lëshon tingull të cilin e kanë vetëm makinat e kualitetit të lartë. /Telegrafi/

the authorE B