Sport

Këta janë 5 lojtarët më të paguar në botë për momentin

Football Leaks ka zbuluar futbollistët më të paguar në botë për momentin.

Super Liga Kineze 15 muajt e fundit ka mbledhur mjaft emra të mëdhenjë të Amerikës së Jugut, duke i joshur ata me paga stratosferike, duke i bindur për të mos luajtur në një nga ligat më të mira në botë.

Vendin e parë si futbollisti më i paguar në botë e mban argjentinasi Ezequel Lavezzi, i cili luan në Hebeiu China Fortune dhe merr 798.000 funta çdo javë apo 41 milion euro në vit.

I dyti është bashkëvendasi tjetër i tij, Carlos Tevez, i cili ka një pagë javore prej 634,000 funta në javë.

Vendin e tretë e mban ylli madrilen Cristiano Ronaldo, portugezi përfiton 425,000 funta në javë.

Në vendin e katërt është braziliani Oscar, i cili poashtu luan në Super Ligën Kineze dhe merr plot 400,000 funta në javë. /Indeksonline/