Sport

Këto janë formacionet e mundshme Shqipëri – Turqi

Kombëtarja Shqiptare ka para vetes një test shumë të rëndësishëm, për të mbetur në garë për një vend që dërgon në ‘Euro 2020’.

‘Kuqezinjtë’ me fillim nga ora 20:45 zhvillojnë ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 në udhëtim përballë Turqisë.

Ndeshja kundër Turqisë nuk do të jetë e lehtë për Shqipërinë, me vendasit që mbajnë vendin e parë në grup para Francës.

Ndeshja mes Turqisë dhe Shqipërisë fillon nga ora 20:45.

Formacionet e mundshme:

Turqi: Fehmi Mert Gunok, Kaan Ayhan, Merih Demiral, Umut Meras, Zeki Celik, Irfan Can Kahveci, Dorukhan Tokoz, Ozan Tufan, Cenk Tosun, Kenan Karaman, Deniz Turuc.

Shqipëria: Strakosha, Gjimshiti, Dermaku, Ismajli, Lenjani, Roshi, Gjasula, Memushaj, Bare, Manaj, Cikalleshi.