Rajon & Botë

Kirgistan: 8 të vdekur në një aksident që përfshiu tri automjete

Një aksident rrugor që përfshiu një kamion dhe dy furgonë në një autostradë ta madhe në Kirgistan ka rezultuar me tetë fatalitete, njoftojnë autoritetet vendase.

Në mesin e tetë viktimave ishte edhe një fëmijë pesëvjeçar, transmeton Express.

Tre persona të tjerë janë lënduar dhe dërguar në spital pas aksidentit mëngjesin e sotëm./Express/