ShowBiz

Kjo është familja e vërtetë e “Shahinit”

Aktori i njohur, Okan Şenozan i cili luan rolin e “Shahinit” te seriali turk “Më fal” njihet si një ndër aktorët më të mirë, ai ka qenë pjesë edhe e serialit “Kosem”.

Njihet si babai i Baharit, Kaderit dhe Ymytit, mirëpo në jetën reale ai ka vetëm dy vajza, me të cilat kalon shumë kohë me to.

“Shahini” vazhdimisht poston në rrjett sociale momente interesante nga jeta e tij private, kështu duke ndarë me miqtë e tij virtual gjithçka për të treguar se ka një familje të shëndoshë e shumë të dashur. Okan Şenozan, tani për tani është larguar nga seriali “Më fal”, megjithatë ai sërish do të rikthehet në rolin e njëjtë. Ai u lind më 29 mars 1968 në Ankara është aktor teatri dhe komedian.

Përveç aktrimit, ai gjithashtu punon në televizion, kinema madje “Shahini” është edhe valltar.

the authorE B