Sport

Kjo është paga që kërkon Arlind Ajeti

Paga është pengesa e vetme që mban larg Arlind Ajetin nga firma me skuadrën e Pescaras.
Futbollisti është i bindur nga projekti sportiv dhe është gati të nënshkruajë për tre vite, por pengesë për të përbën oferta ekonomike që i ka ofruar klubi i sapo ngjitur në Serinë A.

Pescara i ka vënë përpara një ofertë ekonomike prej 300 mijë eurosh neto në vit, për tre sezone, mbrojtësit të përfaqësueses shqiptare. Por kjo ofertë është refuzuar nga menaxheri i futbollistit.

Sipas mediave italiane, ai ka kërkuar nga klubi një rrogë prej 450 mijë eurosh neto në sezon, ofertë të cilën Pescara e cilëson si të papërballueshme për momentin. Megjithatë, palët kanë lënë një takim për sot, ku do të diskutojnë më specifikisht të gjitha detajet e një marrëveshje të mundshme.

 Për Ajetin janë interesuar edhe skuadrat e Torinos, Beshiktashit, Lazios, Atalantës dhe Bolognas.

Ndërkaq, drejtuesit e Werder Bremen përgënjeshtruan zërat e hapur se po monitoronin mbrojtësin shqiptar.