Sport

Klopp gjen menjëherë zëvendësuesi e Coutinhos

Philippe Coutinho pritet të largohet nga Liverpool për t’u transferuar në Barcelonë
Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp është i vetëdijshëm që Philipe Coutinho mund të largohet gjatë kësaj vere për të kaluar në Barcelonë për 100 milionë euro.

Prandaj, trajneri gjerman menjëherë është vënë në kërkim të një zëvendësuesi të brazilianit, me Manuel Lanzini të West Hamit si objektivin kryesor.

Argjentinasi që disa vite luan në Premierligë dhe do të mund të ishte një zëvendësues ideal i Coutinhos, shkruan Mundo Deportivo.

Ai madje ka edhe karakteristika shumë të ngjashme me brazilianin. /Express/

the authorE B