Sport

Kolumbia u mposht në fushë, por fitoi në tribuna

Jo vetëm në numër, por edhe me bukuroshet e tyre tërhoqën vëmendjen disa herë gjatë ndeshjes, teksa kamera fokusohej te vajzat bukuroshe amerikanolatine.
Jashtë parashikimeve, Japonia mposhti ditën e sotme në ndeshjen e parë të tyre në grup Kolumbinë 2-1, pasi një episodi që vendosi ndeshjen vetëm 3 minuta pas nisjes së takimit, ku amerikanolatinët u ndëshkuan me gol dhe mbetën me një lojtar më pak.

Por nëse në fushën e lojës ishte Japonia që triumfoi në shkallët e stadiumit nuk kishte asnjë dyshim që ishin kolumbianët ata që dhuruan spektakël.

Jo vetëm në numër, por edhe me bukuroshet e tyre tërhoqën vëmendjen disa herë gjatë ndeshjes, teksa kamera fokusohej te vajzat bukuroshe amerikanolatine.