Sport

Kombëtarja e Kosovës tubohet në Lipjan

Federata e Volejbollit e Kosovës ka njoftuar se nesër me fillim nga ora 17.00 në Lipjan, kombëtarja e Kosovës U-20 në konkurrencën e meshkujve, do të bëjë grumbullimin e parë nga i cili do të seleksionohen lojtarët që do ta përfaqësojnë Kosovën në kualifikimet për Kampionatin Evropian U-20.  

Lista e lojtarëve: Leonard Ahmeti (AS Vushtrria), Ardi Muzaqi (AS Vushtrria), Albin Rashica (AS Vushtrria), Rinor Rashica (AS Vushtrria), Eduard Hyseni (Luboteni), Andi Bajrami (Luboteni), Taulant Qosa (Luboteni), Xhevat Kurti (Luboteni), Adonis Hyseni (Ferizaj), Rigon Bajrami (Drita), Ermal Maliqi (Drita), Roni Krasniqi (Vëllaznimi), Ton Maksuti (Vëllaznimi), Arbrik Zeka (Vëllaznimi), Leka Shyti (Vëllaznimi), Gent Blakaj (Prishtina Volley), Ergon Tara (Prishtina Volley), Endrit Nrecaj (Theranda), Arxhend Sopaj (Theranda), Armand Kelmendi (Peja), Fluturim Gashi (Peja) dhe Fisnik Salihu (Prishtina).

the authorGazetaKNN