Tech

Kompania e famshme emëron drejtorin e ri, ky është shefi

Ish shefi i Expedias, Dara Khosrowshahi është emëruar drejtor i ri i kompanisë së famshme Uber. Vendimi është marrë nga kompania dy muaj pasi ishte shkarkuar Travis Kalanick pas skandaleve të shumta që i ndodhën me Uber.

Khosrowshahi njihet si një nga drejtorët më produktiv pasi që ka arritur që me menaxhimin e tij ta shëndrroi Expedian në një nga kompanitë më të suksessshme të udhëtimit dhe teknologjisë në botë.

Drejtori i ri thuhet në njoftim se do të filloi punën e re që nga dita e nesërme./Indeksonline/

the authorE B