Rajon & Botë

Kore e Jugut: Shpërthim në universitet, një i plagosur

Në universitetin jugkorean Jonsei në Seul ka eksploduar një paketë dhe me këtë rast është një person i plagosur, i cili kishte hapur paketën, njoftoi sot policia jugkoreane.

Siç transmeton Jonhap, me rastin e shpërthimit kanë “fluturuar” gozhdët nga paketa, transmeton Reuters.