Sport

Kosova ateron në Finlandë, priten nga dhjetëra tifozë (Foto)

Përfaqësuesja e Kosovës tashmë ka ateruar në Finlandë

Shumë bashkatdhetarë kishin dalur sot në orën 19.00 në aeroportin e Helsinkiut për të pritur krerë e FFK’së dhe një pjesë të futbollistëve të Përfaqësueses së Kosovë që udhëtuan nga Prishtina dhe Shkupi.

Kryetari i FFK’së i falënderoi për këtë pritje duke ju premtuar se futbollistët e Përfaqësueses së Kosovës janë të gatshëm të japi maksimumin për sukses.

Ndërsa, bashkatdhetarët e njoftuan kryetarin Vokrri se tashmë në Norvegji janë të gatshëm që ta përkrahin Kosovën në këtë ndeshjet dhe se 90 për qind e stadiumit do të jetë me adhurues shqiptarë.