Sport

Kosova do të jetë në vazon e pestë për kualifikimet në Botërorin 2022

Janë zbuluar vazot për kualifikimet në Kampionatin Botëror 2020 që mbahet në Katar.

Kosova do të jetë në vazon e pestë për këto kualifikime. Shorti do të tërhiqet në muajin dhjetor, shkruan lajmi.net.

‘Dardanët’ nuk mund të jenë në të njëjtin grup me Rusinë, Serbinë dhe Bosnjën, si dhe me ekipet që janë në të njëjtën vazo.

Shqipëria ndërkohë është në vazon e katërt. /Lajmi.net/