Sport

Kosova shënon fitore, kalon në raundin tjetër kualifikues

Kosova ka shënuar fitore të madhe me rezultat 3-0, ndaj Lituanisë në ndeshjen e vleshme për parakualifikime të kampionatit evropian “Finland 2018”.

Leotrim Kryeziu shënoj dy gola në minutat 27′ dhe 48′ nga penalltia, kurse Gentrit Limani vulosi fitoren e pastërt të Kosovës duke shënuar në minutën e 50-të.

Kosova pas tri ndeshjeve ka pësuar një humbje ndaj Austrisë në ndeshjen hapëse me rezultat 1-0, ndërsa ka dy fitore ndaj Izraelit (2-1) dhe ndaj Lituanisë 3-0.

Kështu djem tanë kualifikohet në eliminatore të evropianit “Finland 2018”.