Aktuale

Kryeministri Haradinaj tregon se a do të shkojë sot në interpelancë

Interpelanca e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj e paralajmëruar të mbahej dje, është shtyrë për sot.

Në seancën e sotme plenare, e cilat pritet të nis pas pak, pikë e fundit e rendit të ditës është interpelanca e Haradinajt, e cila vije pas kërkesës së Lidhjes Demokratike të Kosovës për ta informuar Kuvendin në lidhje me gjuajtje me armë nga Dardan Gashi, zëvendëskryeministër dhe ministër i Diasporës dhe Investimeve Strategjike.

Ndonëse sot Haradinaj sipas një njoftimi do të vizitoj Komunën e Rahovecit në ora 14:00, ai megjithatë do të marr pjesë në seancë.

Këtë e ka konfirmuar vetë kryeministrit Ramush Haradinaj.

“Po, do të marr pjesë në seancë”, ka thënë shkurt Haradinaj pë Indeksonline.