Sport

Kur një super-yll si Messi mërzitet në këtë mënyrë (FOTO)

Mediat argjentinase me kritika për sulmuesin kryesor, Lionel Messi.

Argjentina nuk shkoi dot më shumë sesa një barazim 1-1 me Venezuelën në shtëpi, duke bërë që të rrezikojë edhe vendin e pestë në grup që të çon në “playoff”.

Skuadra e Sampaolit nuk shkëlqeu dhe as individualitetet si Messi, Di Maria, Dybala apo Icardi nuk dhanë atë që pritej. Gjithsesi, shtypi argjentinas shënjestroi yllin e Barcelonës pas kësaj ndeshjeje, raporton “Top Channel”.

“Lojtari më i mirë në botë nuk mund të jetë thjesht një numër në fushë”, shkruan gazeta argjentinase “Ole”.

“Messi nuk mund të luajë në një nivel kaq të ulët. Mungesa e lojtarëve të tjerë që flasin gjuhën e tij futbollistike në fushë nuk i heq përgjegjësitë. Leo luajti një pjesë të parë të pranueshme. E nisi shumë mirë dhe menduam se do të shpërthente, por nuk shpërtheu”, vazhdon “Ole”.