AktualeShowBiz

Kush do performoj në “Sunny Hill”?

Festivali ‘’Sunny Hill’’ që do mbahet në Prishtinë, pritet të sjellë yjet botërore në vend duke sjellur hitet e tyre më të famshme.

Deri tani në faqen zyrtare të këtij festivali, vazhdimisht janë përditësuar emrat e të ftuarve që pritet të jenë prezent në këtë edicion.

Kjo është lista e plotë me emrat e artistëve që dihen deri tani:

 1. Dua Lipa
 2. J Balvin
 3. Diplo
 4. Skepta
 5. AJ Tracey
 6. Mahmood
 7. Regard
 8. Burak Yeter
 9. Adrian
 10. Art Haliti
 11. Azet
 12. Art Lokaj & Eros
 13. Bookie
 14. Caboo
 15. Cozman
 16. Dhurata Dora
 17. DJ Bannzz
 18. DJ First
 19. DJ Floë
 20. Edon
 21. Elvana Gjata
 22. Emir Taha
 23. Erno
 24. Fattizzle
 25. Galoski
 26. Ghetto Geast
 27. Jimpong & Friends
 28. Kamal
 29. Kida
 30. Kreshnique
 31. La Fazani
 32. Labi Ramaj
 33. Ledri Vula
 34. Lekë
 35. Liburn
 36. Lluni
 37. Lumi B
 38. Lyrical Son
 39. MC Kresha
 40. Nush
 41. Onat
 42. Romeo Blanco
 43. Rrrron
 44. Sahati
 45. Sancet
 46. Semi
 47. Sytë
 48. Vertigeux
 49. Yll Limani
 50. Yon Idy
 51. Zuna
 52. Zëada

Kujtojmë se ky festival do mbahet në Prishtinë me 4,5,6 dhe 7 gusht.