Aktuale

Ky është parashikimi i motit për sot

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 29-32 gradë celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.

Në Prishtinë moti do jetë deri në 31 gradë, ndërsa temperatura më e lartë do jetë në Prizren me 32 gradë.

Mitrovica do ketë temperaturën më të ulët në vend me 29 gradë.

Në Pejë temperatura do arrijë deri në 31 gradë, ndërsa në Gjilan 30 dhe Ferizaj 29.