Sport

Ky është rezultati i pjesës së parë Skënderbeu-Dinamo

Pas 45 minutash të pjesës së parë të takimit në “Elbasan Arena”, futbollistët e Skënderbeut dhe Dinamos shkojnë në pushim, duke lënë rrjetat të paprekura në këtë pjesë të lojës.

Ishin vendësit qysh në minutën e dytë që rrezikuan portën mysafire, por pa mundur të shënojnë. Dy minuta më vonë Fernandez i Dinamo Zagreb shënon gol, i cili anulohet, pasi më herët gjyqtari ndërpreu ndeshjen për shkak të ndërhyrjes së palejuar ndaj një lojtari të Skënderbeut.

Latifi nga ana e majtë rrezikon në minutën 7 portierin Livakoviq, por ky i fundit nuk lejoi që të befasohej. Më pas loja u koncentrua kryesisht në mesin e terrenit dhe nuk ishte aspak tërheqëse për shikuesit.

Të dyja skuadrat rrezikuan për të shënuar brenda një minute, në minutat 22 dhe 23, por pa sukses. Në minutën 27 Nimaga ndëshkohet me karton të verdhë.

Në minutën 28 futbollistët e të dyja skuadrave sikur u nervozuan pas goditjes nga këndi të Dinamos, pasi që kapiteni i mysafirëve Soudani u ndesh me lojtarët e mbrojtjes së Skënderbeut dhe gjyqtari hungarez u detyrua të shuajë “gjakrat”.

Sado që lojtarët e të dyja ekipeve u përpoqën për të arritur brenda 45 minutave të parë, kryesisht kemi parë një lojë jo cilësore dhe aspak interesante.

Në minutën 43 Sigali ndëshkohet me karton të verdhë, pas një ndërhyrje të palejueshme. Radash i Skënderbeut pas kësaj pati rast të mirë për të shënuar, por Livakoviq reagoi në mënyrë të shkëlqyeshme./KosovaPress/