Aktuale

Ky person ia kishte shpëtuar jetën Rexhep Selimit në vitin 1996

Ish-luftëtari i UÇK-së, Rexhep Selimi ka trëguar për një moment të vështirë nga jeta e tij.
Në kohën e viteve 90’ta Selimi i cili sot është deputet i Vetëvendosjes ishte në arrati pasi në atë kohë ndiqej nga regjimi serb.

Ai në emisionin “Lemza” ka treguar se si i është shmangur arrestimit nga policët serbë, transmeton Magazina.al

Selimi ka treguar se në vitin 1996,kishte një provim dhe iu ishte shmangur arrestimit nga policia serbe.

Pas kësaj regjimi serb kishte ngritur aktakuzë ndaj Selimit, ndërsa falë gazetarit Haqif Mulliqit që në atë kohë e kishte publikuar këtë aktakuzë, Selimi i kishte shmangur daljet.

Për më shumë ndiqni rrëfimin e Selimit: