ShowBiz

Lady Gaga dhe Bradley Cooper në remake të klasikut “Star is born”

Singer Lady Gaga wears three custom-made Azzedine Alaia pieces and a white embellished gown with long red gloves as she arrives at the 87th Academy Awards in Hollywood, California February 22, 2015. REUTERS/Mario Anzuoni (UNITED STATES - Tags: ENTERTAINMENT) (OSCARS-ARRIVALS)

Aktori amerikan Bradley Cooper dhe këngëtarja Lady Gaga do të luajnë në remake të filmit më të ri “Ylli ka lindur”, shkruan “Variety”.

Për Cooper ky do të jetë debutimi i parë si regjisor. Bëhet fjalë për adoptimin e filmit nga viti 1954 me Judy Garland dhe James Mason në rolet kryesore në remake e të cilit në vitin 1976 kishin luajtur Chriss Christopherson dhe Barbra Streisand, transmeton KosovaPress.

Për Lady Gaga ky do të jetë roli i parë i rëndësishëm në film. Në versionin e parë të vitit 1937 kanë luajtur Janet Gaynor dhe Fredric March. Remake e filmit së pari ishte dashur ta bëjë Clint Eastwood, i cili me vite kishte tentuar të arrijë marrëveshje me Cooper për pamjen e aktorit kryesor, por në fund hoqi dorë, duke këshilluar Cooper që vetë të bëjë regjinë.

the authorE B